Jedlá budú pripravované na živom ohni

V Mestskom parku sa otvorí parkfoodový kiosk POINT

Share with:

Sociálna vybavenosť zeleného centra Košíc bola desiatky rokov nedostatočná, zvlášť v porovnaní s inými metropolami. To sa však postupne mení. Po otvorení prémiovej reštaurácie a kaviarne SEVEN pribudne v parku aj jedinečný parkfoodový kiosk POINT . Obe prevádzky sú súčasťou nového mestského rezortu VILLA SANDY.

V pondelok 12. 2. 2024 sa v košickom Mestskom parku pre verejnosť otvorí exteriérový „parkfood“ kiosk POINT s neobvyklou
ponukou jedál pripravovaných na živom ohni. Ide o druhú zo štyroch plánovaných reštauračno-kaviarenských prevádzok
mestského rezortu VILLA SANDY, ktorá ponúkne celoročné vonkajšie pohodlie nielen pre návštevníkov parku.

„V každej z našich gastro prevádzok chceme ponúknuť iný koncept a zážitok tak, aby si u nás každý hosť našiel to svoje. Prvé dve prevádzky sú toho dôkazom. Zatiaľ čo naša vlajková loď, reštaurácia a kaviareň SEVEN situovaná v Národnej kultúrnej pamiatke už dnes púta pozornosť svojim zameraním na zážitkovú gastronómiu a tradičnosť , nový kiosk POINT naopak ponúkne autentickú gastronómiu v bezprostrednom kontakte s prírodou ,“ povedal Branislav Kováč, generálny manažér rezortu VILLA SANDY.

Základom gastro-konceptu POINTu bude idea Novej kuchyne Slovenska, ktorá sa nesie všetkými prevádzkami rezortu. „Ponuka bude založená na kvalitnom mäse, čerstvej zelenine a šalátoch, poctivom domácom pečive i koláčoch, ktoré budú pripravené na rôzne kreatívne a najmä sezónne spôsoby . Srdcom kuchyne prevádzky je rotisseria , ktorá zachováva autentickú formu i chuť jedla,“ prezradil šéfkuchár rezortu VILLA SANDY Jozef Hromják.

Voľná ruka pre zákazníkov
Hostia sa v kiosku nebudú musieť obmedzovať priestorom, ročným obdobím, ani fixnou ponukou. Sloboda výberu jedál a chutí bude totiž pre novú prevádzku typická. „Ná všte vníci parku si budú môcť svoj pobyt v zelenom centre mesta konečne plnohodnotne užívať. POINT poskytne zázemie napríklad párom, rodinám s deťmi, psíčkarom či parkovým športovcom, ktorí mali doposiaľ obmedzené možnosti. Vytvárame tak pridanú hodnotu, ktorá v košickom Mestskom parku chýbala. Finálnu kombináciu jedál si pritom budú vytvárať zákazníci sami. Rovnako si slobodne vyberú miesto, kde si ho vychutnajú.“ doplnila marketingová manažérka rezortu VILLA SANDY Ivana Halászová.
Počas celého roka bude POINT v Mestskom parku k dispozícii denne od 11:00 do 22:00 hod. K ponuke je plánovaná služba take away, donáškový servis, možnosť rezervácie jedál a nápojov na vyzdvihnutie či piknikový servis. Ľahká dostupnosť z iných miest mesta je zabezpečená podzemným nonstop parkoviskom s kapacitou viac ako 90 miest.

Novinky budú pribúdať
V budúcnosti bude prevádzka tvoriť zázemie aj pre hostí, ktorí si budú v rezorte užívať športové aktivity ako tenis či zimné korčuľovanie. Už od budúceho týždňa však ponúkne vyhľadávané pohodlie pre páry, rodiny s deťmi, psičkárov či rekreačných športovcov v Mestskom parku.
V rámci postupného otvárania rezortu VILLA SANDY bude nasledovať sprístupnenie exteriérových tenisových kurtov a taverny s otvorenou kuchyňou. „Ďalšie časti rezortu, vrátane prvého 5* hotela v regióne, wellness, ďalších reštauračno-kaviarenských
prevádzok a zázemia šport, plánujeme otvoriť v priebehu roka 2024,“ uzavrel Branislav Kováč.

 

V Mestskom parku sa otvorí parkfoodový kiosk. Jedlá budú pripravované na ohni

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *